Jak wyleczyć kaca?

Wiadomo była imprezka, alkohol się lał strumieniami, nikt nikogo nie kontrolował a już na pewno nie my sami siebie a potem bum! Dzień następny to koszmar w postaci kaca i pytanie jak się go szybko pozbyć?! Ja znalazłam taką oto odpowiedź:
Nie ma skutecznej metody zapobiegania temu zjawisku. W sprzedaży znajdują się tabletki (2KC, Tabletka Wyborowa) mające na celu łagodzenie objawów kaca. Ponieważ kac sprawia, że płyny są słabiej zatrzymywane przez organizm (organizm je odrzuca), dobrym domowym sposobem na szybkie wyleczenie kaca jest spożywanie jaj kurzych.

Na kaca pomaga także picie kwasu chlebowego ze względu na niewielką ilość zawartego w nim alkoholu. Kolejnym sposobem jest spożywanie kefiru, z kolei jego "lecznicze" właściwości polegają na wspomaganiu wchłaniania cukrów, co pomaga w ich uzupełnieniu po wypłukaniu przez alkohol.

Pomagają również leki zawierające ranitydynę (np. Ranigast), która jest antagonistą znajdujących się w żołądku receptorów histaminowych H2 – zmniejsza się wydzielanie kwasu solnego. Takie leki należy przyjąć najlepiej na noc lub na drugi dzień po przebudzeniu. Istnieje wiele bardziej lub mniej skutecznych mikstur łagodzących objawy kaca.

Uzupełnienie organizmu w witaminy (szczególnie w witaminę C) oraz magnez przyśpiesza negatywne skutki kaca.

Polecam też osłodzoną herbatę oraz sok z ogórków czy też kiszonej kapusty.

Niestety coś kosztem czegoś….

Źródło: www.kac.e-wina.net

Dodaj komentarz