Moje Angry Birds party czyli jak zrobić imprezkę w stylu wściekłych ptaków

Do roczku E. i pięciu lat F. przygotowywałam się już od dwóch miesięcy, chciałam by chłopcy mięli jak najwięcej gadżetów wściekłych ptaków. Do tego jeszcze przygotowanie menu zarówno dla dorosłych jak i dzieciaków pochłonęło mi nie jedną chwilę. Ale… efekt końcowy bardzo mnie ucieszył:)

Najpierw musiałam wynająć salę by zrealizować swój plan i pomieścić wszystkich gości.

Następnym krokiem były wszelakie dekoracje. Oczywiście musiały być balony z wściekłymi bohaterami.

Co mi było potrzebne? Papier kolorowy, nożyczki, klej i marker. Elementy twarzy narysowałam, wycięłam a następnie poprzyklejałam do nadmuchanych balonów.

Chciałam też coś przywiesić w oknach i tutaj przyszły mi z pomocą lampiony ze strony mamawdomu.pl. Ich dokładne wykonanie znajdziecie właśnie tam.


Skoro mamy już przywieszki, czas na dekorację stołu. Do tego wykorzystałam obrus ze świniakami, kubeczki oraz serwetki angry birds, kolorowe talerzyki, czerwone widelce ale i również czarne piórka (które miałam z piórkowego szala).

Sałatki, ogórki, paprykę konserwową itp. ukryłam pod dekoracją bibuły, wstążki i przyklejonymi wyciętymi postaciami ptaków.

Wszystkie potrawy były opisane na kolorowych karteczkach.

Była też piniata z cukierkami. Jak zrobić piniatę znajdziecie choćby na youtube. Z mojej strony dodam, że do zrobienia żółtego ptaka najlepsze są balony w kształcie serduszka.

Narysowałam także plakat z bitwą Angry Birds. Wyszło bardzo fajnie, szczególnie jeśli sala ma puste ściany.

Nie mogło zabraknąć życzeń. Miałam stary napis, udekorowałam go powycinanymi ptakami z różnych gazetek.

I teraz czas na konstrukcję, którą można rozwalić. Najlepsza zabawa:) pudełka przystroiłam bibułą, piłeczki do tenisa zakupiłam a procę zrobił mi znajomy:)

Na stół trafiły wykałaczki, które zrobiłam z powycinanych buziek (front) i z kolorowego papieru (tył), wszystko razem skleiłam.

Oraz pudełka ze słodkościami. Małe pudełko okleiłam papierem dekoracyjnym, zrobiłam również z niego ruloniki. 

Udekorowałam również tort twarzami świniaka i czerwonego ptaka. Użyłam do tego wiórków kokosowych i barwników spożywczych.


Oczywiście były różne ptaki w postaci gości, każdy miał do wyboru jeden kolor całego ubioru. Dopisały wszystkie ptaki, które otrzymały naklejki, zakupione na allego.pl 🙂

Jeśli spodobały Wam się pomysły to korzystajcie do woli 🙂

Dodaj komentarz