Nic i nic – danie dla niejednego dziecka

Dziś zpełnie coś innego niż dotychczas. Danie nic. Znacie je? Próbowaliście je zajadać przez dłuższy czas?!

Ciekawa jestem ilu zwolenników znajdę na to danie…? 

 

Składniki:

2 szt. niczego

1 szt. nic

2 szt. pokrojonego nic

1 szklanka niczego

szczypta niczego

1/2 łyżeczki niczego

 

 

Przygotowanie:

Dwie sztuki niczego wyjmujemy z pustej miski, rozbijamy na patelni, dodajemy nic. Mieszamy razem. Nic mieszamy ze składnikiem z pustej szklanki. Przelewamy do niczego. Dodajemy szczyptę niczego.  

 

Dodajemy na patelnie gdzie jest nic. Kiedy nic jest gotowe dodajemy ½ łyżeczki niczego. Ponownie mieszamy. 

  

Gotowe. Przekładamy na talerz.

 

 

Tak wygląda przepis na danie nic, które często zastępuje prawdziwy posiłek dzieci. Czy wiesz, że ten problem codziennie dotyka ponad 160 000 polskich dzieci? Nie bądźmy na to obojętni. Głodne dzieci z burczącym brzuszkiem…

przykry widok prawda?

Czym te maluchy sobie zawiniły na taki los?!  Ich smutne twarze, patrzące łakomo na jedzenie. One same sobie nie pomogą, są zbyt małe, zbyt słabe. To my dorośli jesteśmy ich jedynym ratunkiem. Nie jesteśmy wstanie wziąć ich wszystkich do domu na talerz zupy czy wspólna kolację ale możemy podzielić się posiłkiem w inny sposób. Tak prosty, banalny, ale dla nich na wagę złota.

 

Czy wiesz jak możemy im pomóc?

 

Wystarczy kupić jogurty Danone oznaczone logiem programu – Talerzykiem, w okresie od września do końca października 2013 roku. Dzięki temu każdy z nas może nie tylko zadbać o dietę swoją i swoich bliskich, ale i pomagać – część zysków ze sprzedaży produktów zostanie przekazana na ufundowanie posiłków niedożywionym dzieciom.

 

Czy wiesz jak działa program społeczny?

Jeśli nie, koniecznie przeczytaj. Uczmy się od dobrych ludzi, dobrych cech!

 

Podziel się Posiłkiem to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest walka z niedożywieniem wśród dzieci, zainicjowany i prowadzony przez firmę Danone.

Pomoc prowadzona na szeroką skalę możliwa jest dzięki zaangażowaniu milionów konsumentów, tysięcy wolontariuszy, mediów i organizacji społecznych.

Dzięki działaniom takim jak sprzedaż produktów oznaczonych logo programu – Talerzykiem, Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem, Koncertom i Programowi Grantowemu w ciągu 10 lat  organizatorzy wydali już niemal 13 mln posiłków niedożywionym dzieciom. Na tym jednak misja organizatora nie kończy się – jak pokazują najnowsze badania z problemem niedożywienia wciąż boryka się aż 162 tysiące dzieci ze szkół podstawowych🙁 Smutne prawda?:( 

 

Teraz wszystko w Twoich rękach.

Pamiętaj „wszystkie dzieci nasze są”. Dbajmy o najmłodzych, nie pozwólmy by na ich twarzach gościł smutek. Zafundujmy im radość i pełen brzuszek.

 WARTO POMAGAĆ – TO TAKIE PROSTE

 

Dodaj komentarz