Komunia w domu

Zbliża się maj a co za tym idzie… Komunie! Oprócz stresu, ciągłej bieganiny oraz zakupów czekają Nas nie lada wydatki. Jak więc poradzić sobie z tym wszystkim?

Propozycja numer 1 – Komunia w domu

Wyjdzie nieco taniej niż wynajęcie lokalu. Pamiętaj jednak, że będzie cię to kosztowało znacznie więcej pracy i stresu. Sama przecież musisz przygotować dekorację stołu i potrawy.

Menu opracuj w taki sposób, żebyś nie musiała spędzać całego dnia w kuchni. Podstawa to zupa, drugie danie (najlepiej takie, które tylko wyciągniesz z piekarnika i podasz gościom) oraz ciasto. Na stole można również ustawić sałatki, owoce, jak i przekąski, które możesz zrobić z wyprzedzeniem. Nie zapomnij o dużej ilości napojów dla dzieci, np. kompotów, soków. Cena skromnego obiadu dla 10 osób (np. rosół, kotlet schabowy z ziemniakami i kapustą, dwa rodzaje ciast oraz napoje) przygotowanego samodzielnie wyniesie ok. 300 zł.

Jeśli wynajmiesz firmę cateringową oszczędzisz sobie pracy, ale koszt przyjęcia znacznie wzrośnie. Wynajęcie cateringu to ok. 40-85 zł za jednego gościa, w zależności od rodzaju serwowanego menu.

Należy też pamiętać o dekoracji stołu, powinna być skromna ale odświętna i świeża, biel to podstawa. Ale wszystko oczywiście zależy od Naszych upodobań. Ja poprzez swoje wpisy pokażę kilka propozycji:)

Źródło: www.se.pl

Dodaj komentarz