Jak zorganizować przyjęcie Andrzejkowe?

Zanim przystąpisz do przygotowań do zabawy zastanów się, kogo zaprosisz na przyjecie. W przypadku zabawy andrzejkowej warto zaprosić osoby, które dobrze się ze sobą znają. Weź pod uwagę czy wszyscy będą czuli się komfortowo przy stole i podczas poruszania się po pomieszczeniu.

Warto zaprosić gości z odpowiednim wyprzedzeniem. Możesz oczywiście zaprosić znajomych przez telefon (to jest najczęstsza forma zaproszeń), jednak czasem warto zrobić im małą niespodziankę i rozesłać zaproszenia pocztą.

Nadaj swojemu mieszkaniu tajemniczy wygląd, który będzie sprzyjał magii i wróżbom. Zrób to za pomocą świeczek i porozwieszanych w różnych miejscach lampionów. Lampiony z łatwością zrobisz sama z różnej wielkości i kształtu słoików lub z papieru. Udekoruj dom również jesiennymi kolorowymi liśćmi. Ułóż kilka liści również na stole.

Po zrobieniu zaproszeń i zaplanowaniu dekoracji rozpoczyna się najbardziej skomplikowana faza przygotowań. Poradzisz sobie z nią bez problemów, jeśli dokładnie przemyślisz co podać do jedzenia i picia na przyjęcie.

Pamiętaj o tym, że im dłuższy jest wieczór, tym więcej gości pochłoną jedzenia. Nie ma to nic wspólnego z głodem, po prostu w towarzystwie wszystko smakuje lepiej. Nie daj się jednak ponieść emocjom i nie przygotuj zbyt dużych ilości potraw.

 

Ponieważ wieczór andrzejkowy to głównie wróżby i zabawy, niektóre z rekwizytów koniecznie trzeba przygotować zawczasu. Zaopatrz się w garnuszek do topienia wosku, dużą miskę do lania wosku, niezbędna będzie również wolna lampka do odczytywania kształtów powstałych z wosku. Przygotuj też małe karteczki i kilka długopisów.

Źródło: www.inspirander.pl

Dodaj komentarz