Jak urządzić karnawał dla dziecka?

Dzieci bardzo lubią przyjęcia tematyczne. Dlatego pomyślmy co lubią Nasze pociechy, kto jest ich ulubionym bohaterem i w jakiej scenerii mogłyby bawić się świetnie. Dzieci przecież uwielbiają przebierać się:)

Koniecznie pomyślmy o udekorowaniu pomieszczenia – bez baloników, girland, serpentyn nie może odbyć się żaden bal karnawałowy. Wśród ozdób mogłyby znaleźć się również akcenty nawiązujące do motywu przewodniego przyjęcia.


Następnym krokiem jest zorganizowanie atrakcji dla dzieci w postaci różnorodnych zabaw. Dzieci niestety dość szybko się nudzą, dlatego nie należy pozostawiać ich samych sobie. Pomyślmy również o nagrodach np. za zdobycie pierwszego miejsca w danych konkurencjach. Mogą to być żelki, ciasteczka, batoniki itp.

Zanim zaczniemy obmyślać menu, przeprowadźmy wywiad wśród rodziców. Zapytajmy, czy ich pociechy nie są przypadkiem na coś uczulone lub czy czegoś nie lubią. Pamiętajmy, że potrawy powinny być proste i dobrze znane dzieciom. Wszystko powinno być podane w małych, poręcznych porcjach. Zaoszczędzi to kłopotów. Na pewno sprawdzą się zabawne, kolorowe kanapki, koreczki wbite w połówkę arbuza lub melona (tak, by tworzyły jeża), pokrojone warzywa i owoce. Ponieważ dzieci uwielbiają wszystko to, co kojarzy się im z fast foodem, na ciepło przygotujmy domowej roboty miniburgery, pizzę pokrojoną w kwadraciki lub trójkąciki, frytki, skrzydełka w panierce itp. Powinny się też pojawić słodycze ale w małych ilościach. Proponuję lody lub ciasteczka. Do picia podajmy najlepiej soczki i kompoty, unikajmy zaś napojów gazowanych. Może jednak zdarzyć się i tak, że dzieci będą się domagały coli, fanty lub oranżady, za którymi zwykle przepadają. Dlatego bądźmy  przygotowani na taką ewentualność i miejmy w szafce mały zapas.

Źródło: www.kobieta.pl

Dodaj komentarz