Jak zorganizować romantyczne zaręczyny?

Opcja numer jeden wymaga większego wysiłku, a także czasu jaki poświęcić trzeba będzie na wyczyny kulinarne. Dania nie muszą być wymyślne, homara raczej żadna przyszła narzeczona nie będzie wymagała, natomiast o zwykłych kanapkach również nie może być mowy. Najlepiej jest zdecydować się na coś, co jest dość łatwo przygotować, np. pesto lub spaghetti, do którego doskonale będzie pasowało wytrawne lub półwytrawne wino. Na deser można podać sałatkę owocową lub lody w pucharkach. Z ilością potraw nie należy przesadzać – w końcu to kolacja. Obowiązkowym elementem będą świece i romantyczna muzyka (płytę warto przygotować odpowiednio wcześniej, by w ostatniej chwili nie stresować się szukaniem właściwych kompozycji).

Opcja numer dwa wymaga wyłącznie wcześniejszego zarezerwowania stolika w restauracji (dobrze jest wcześniej sprawdzić, który będzie najodpowiedniejszy – np. gdzieś w rogu sali), no
i oczywiście zapłacenia za kolację. Można zadbać o to, by na stoliku na przyszłą Pannę Młodą czekały czerwone róże (chyba, że wybranka serca ma jakieś ulubione kwiaty, wówczas róże możemy zastąpić dowolnym innym bukietem).

Dla nieśmiałych dobrym sposobem na zaręczyny może być oczywiście nie tylko kolacja przy świecach, ale także romantyczny spacer (np. podczas wspólnego urlopu). Najważniejsze, by zaręczyny (choć uroczyste) były jednocześnie swobodne i nie powodowały u przyszłego Pana Młodego stresu uniemożliwiającego zadanie kluczowego pytania.

Dodaj komentarz